Digital Gülüş Tasarımı

Digital Gülüş Tasarımı
Digital Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı için başvuran hastalarımız öncelikle detaylı bir klinik muayeneden geçirilir. Hastanın beklentisi, neden başvurduğu, estetik ve fonksiyonel diş dizilimi değerlendirilir ve uygunluk görülürse 2. aşamada fotoğraf çekimi için stüdyo randevusu verilir.

Şehir dışından gelen hastalarımız için aynı gün fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir. Fotoğraflar dijital ortama alınarak diş dizimi ve hastanın gülümseme hattı ‘altın oran’ dan ne kadar sapma göstermiş milimetrik olarak bilgisayar üzerinde hesaplanır ve eğer  Ortodontik tedavi gereksinimi yoksa ölçü aşamasına gelinmeden Mock up için randevu verilir.

Peki ya MOCK UP nedir?

Mock up hastanın halihazırda bulunan diş formlarına hiç dokunmadan gülüş tasarımı sonrasında nasıl bir sonuç elde edeceğimizin resmidir. Bu çalışma hem hekim için hem de hasta için ‘evet istediğimiz netice bu ya da buna yakın’ dedirtecek bir çalışmadır.

Hasta ve hekimin onay vermesiyle gerçek işlem randevusuna geçebiliriz. Bu aşamada diş yüzeylerinden 0.3 ya da 0.5 mm aşındırma yapılır ya da hiç yapılmadan ölçü alınır. Yaklaşık 1 hafta sonra (yurt dışı hastaları için 3 gün) restorasyon elimize ulaşır. Herşey yolundaysa direk diş yüzeylerine yapıştırma aşamasına geçilir.

Gülüş tasarımı otomatik kalibrasyon aletleri sayesinde hassas ölçümlerle ALTIN ORAN indexi kullanılarak yakalan harika bir estetik çalışmadır. Hekim ve hastayı oldukça mutlu eder.

Detaylı bilgi için 05522527079 ya da online hekim randevusu için 4447079 ya da tüm Panoromik röntgen ve resimlerinizle birlikte online görüşme için: dtfaydin@gmail.com adreslerine başvuru yapabilirsiniz.

SAĞLIKLA GÜLÜMSEYİN! SAĞLICAKLA KALIN! 

Digital Gülüş Tasarımı Öncesi

Digital Gülüş Tasarımı Öncesi

Digital Gülüş Tasarımı Sonrası

Digital Gülüş Tasarımı Öncesi

Yorum Yap

Open chat